Jak zwiększyć FPS W CS GO? Najlepsze komendy na FPS CS GO

Autor: Filip Kroniewski
7 min. czytania

W grze Counter Strike Global Offensive płynność gry jest jednym z najważniejszych czynników, od którego zależą wyniki w grze. W tym artykule dowiesz się jak poprawić wydajność gry oraz w jaki sposób zwiększyć FPS, tak aby jakość rozgrywki była na jak najwyższym poziomie.

  • Możemy zwiększyć liczbę fps ów poprzez specjalne opcje uruchamiania gry lub wpisując do konsoli odpowiednie komendy.
  • W przypadku gdy pojawiają się spadki FPS, powinniśmy w pierwszej kolejności sprawdzić spójność plików. W ostateczności pomóc może ponowna instalacja gry.
  • Darmowe skiny do CS:GO? Otwórz bezpłatne skrzynki już teraz!

Jak zwiększyć fps w CS GO?

Na fps w CS:GO ma wpływ wiele czynników. Powinniśmy za pomocą komend oraz ustawień gry odpowiednio dostosować wszystkie ważne opcje. Czynności takie jak format dysku czy zmiana ustawień rdzeni procesora są ostatecznością, jednak w niektórych nietypowych przypadkach będą jedyną metodą na zwiększenie fpsów. Warto jednak przed tym sprawdzić wszystkie poniższe podpunkty, ponieważ mogą one znacząco podnieść wydajność gry.

Komendy na wyświetlanie liczby fps ów

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy włączyć w grze jest wyświetlanie dokładnych danych o liczbie fps. Możemy to zrobić, wpisując do konsoli (przycisk ~) gry poniższe komendy:

Ta komenda włączy licznik fps nad radarem.

cl_showfps 1

Bardziej zaawansowane dane takie jak ilość pingu czy var.

net_graph 1

Aby wyłączyć komendy wystaczy wpisać je ponownie do konsoli, a w miejscu cyfry 1 wpisać 0.

Komendy na zwiększenie fps CS GO

Komenda wyłącza efekt lecących pocisków wystrzelonych z naszej broni.

r_drawtracers_firstperson 0

Wyłącza rozbłysk podczas strzelania oraz przy wybuchu granatów.

r_dynamic 0

Czyści krew i ślady po kulach. Zwiększa wydajność, ale także poprawia widoczność w grze.

r_cleardecals

Istnieje możliwość przypisania tej komendy do dowolnego klawisza. Zostało to dokładnie opisane w tym artykule – Zostań lepszym graczem. Te przydatne bindy CS GO Ci w tym pomogą!.

Poniższa komenda odwiesza grę podczas spadku FPS.

rcon_address 1

Przywróć ustawienia domyślne

Czasami, aby zwiększyć liczbę fps, wystarczy przywrócić właściwości gry do ich domyślnego stanu. Aby to zrobić wystarczy, że przejdziemy do ustawień Counter Strike Global Offensive, a następnie w każdej interesującej nas zakładce wciśniemy przycisk „resetuj” lub „przywróć domyślne”.

Zmiana ustawień graficznych

Jeśli gramy na najwyższych ustawieniach detali oraz cieni warto sprawdzić, czy ustawienie ich na niższą wartość nie zmieni ilości fps ów. Wysokie ustawienia obciążają system operacyjny, rdzenie procesora oraz zużywają więcej mocy karty graficznej.

Zmiana rozdzielczości gry

Zmniejszenie rozdzielczości może również podnieść płynność rozgrywki. Aby ją zmienić należy przejść do ustawień gry i zmienić wartość w polu, które jest zaznaczone na poniższym zdjęciu.

Opcje uruchamiania

Na liczbę fps w CS:GO ma również wpływ odpowiednie uruchamianie gry. Powinniśmy upewnić się, że wszystko odbywa się w zoptymalizowany sposób. Aby to zrobić, powinniśmy udać się do biblioteki gier steam. Następnie wybieramy grę Counter Strike Global Offensive i klikamy w jej właściwości. Włączy się nowe okno, w którym wybieramy opcję „ustaw opcje uruchamiania”.

Wpisujemy tu poniższe komendy:

Komenda zwiększa priorytet dla gry Counter Strike.

-high

Wyłacza obsługę joysticków. Może nam to dać kilka cennych fps ów.

-nojoy

Objekty, tekstury, modele zostaną pobrane podczas ładowania gry, a nie w jej trakcie.

+cl_forcepreload 1. 

Wyłączenie interfejsu Steam

Interfejs Steam to nakładka, która pozwala nam na podgląd naszego ekwipunku, korzystania z rynku czy chatu ze znajomymi. Włącza się ją kombinacją przycisków Shift + Tab. Sama jej obecność może zabierać nam kilka cennych fps ów. Warto ją wyłączyć. Aby to zrobić, udajemy się do biblioteki gier Steam, przechodzimy do właściwości CS:GO, a w zakładce ogólne odznaczamy opcję zaznaczoną na obrazku.

Wyłączenie automatycznego nagrywania Geforce experience

Nakładki takie jak Geforce Experience czy Discord mogą spowalniać grę. Powinniśmy je wyłączać na czas grania w Counter Strike’a. Aby wyłaczyć Geforce Experience, należy przejść do panelu aplikacji oraz odznaczyć opcję „nakładka w grze” w ustawieniach ogólnych.

Programy w tle

Podczas grania warto wyłączyć również programy, które działają w tle i pobierają zasoby komputera. Przykładowe programy to antywirus, przeglądarka czy różnego rodzaju komunikatory. Wystarczy, że wpiszemy w pasku windowsa „menedżer zadań” i przejdziemy do zakładki procesy. Każdy proces, który nie jest nam w danej chwili potrzebny, powinniśmy wyłaczyć (oczywiście pomijając procesy systemowe).

Aktualizacja sterowników

Warto zadbać o aktualne sterowniki urządzeń nie tylko ze względu na komfort rozgrywki, ale także dla bezpieczeństwa naszego systemu. Zazwyczaj pobierają się one automatycznie wraz z aktualizacjami systemu. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy to się nie dzieje. Trzeba to wtedy zrobić manualnie. Jeśli znamy nazwy podzespołów naszego komputera wystarczy, że wpiszemy w google „nazwa podzespołu sterownik”. W innym przypadku można posłużyć się różnymi programami do aktualizacji sterowników. Te niestety w większości są płatnymi programiami.

Czyszczenie komputera

Dosyć oczywista sprawa, lecz przez wielu graczy bardzo zaniedbana. Zakurzony i brudny w środku komputer może działać wolniej i szybciej się nagrzewać. Powinniśmy pozbyć się wszelkiego kurzu z wentylatorów karty graficznej i procesora. Warto też zmienić pastę termoprzewodzącą, którą kupisz tutaj.

Spójność plików

Ważną czynnością, jaką powinniśmy wykonać, jest sprawdzenie spójności plików gry. Aby to zrobić, wystarczy włączyć Steam, a następnie przejść do biblioteki gier. Wybieramy Counter Strike Global Offensive. Teraz należy kliknąć w ikonę zębatki, symbolizującej ustawienia, a następnie udać się do Właściwości/Pliki lokalne. Klikamy sprawdź spójność plików gry i czekamy, aż wszystko się zweryfikuje.

Reinstalacja gry

Jeśli nadal mamy niską liczbę fps ów konieczna może być ponowna instalacja CS:GO. Jest to raczej ostateczność, ale jeśli nic innego nie pomogło, to warto spróbować również tej metody.

Format komputera

Jeśli nie pomogły wszystkie powyższe kroki takie jak zmiany parametrów startowych czy wpisanie specjalnych komend do konsoli, to prawdopodobnie ostatnią rzeczą, która może coś zmienić będzie format dysku. Zdecydowanie warto jednak przetestować dokładnie wszystkie inne opcje, ponieważ przy formatowaniu musimy się liczyć z utratą wszystkich danych naszego komputera.

Podobne artykuły

Dyskusja na temat artykułu

* korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę stronę internetową.

©2023 Gametip.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

Gametip.pl to portal internetowy poświęcony grom, technologii oraz recenzjom i porównaniom sprzętu komputerowego. Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom najświeższych informacji, porad i opinii z obszaru gamingu i nowych technologii.

Hosting: SeoHost