Jumpthrow bind. Skuteczne rzucanie granatów podczas skoku.

Niektóre z zaawansowanych granatów smoke czy flashy w CS:GO wymagają idealnej synchronizacji skoku z rzutem. Z pomocą przyjdzie Jumpthrow bind, który w bardzo prosty sposób sprawi, że granaty wyrzucone z wyskoku zawsze trafią tam, gdzie chcemy.

  • Jumpthrow bind zwiększy precyzję przy rzucaniu granatów z wyskoku.
  • Aby aktywować jumpthrow, wystarczy wcisnąć dowolny klawisz, który został przypisany do binda. Powinniśmy pamiętać o tym, aby podczas włączenia bindu, mieć granat w ręku oraz wcisnąć lewy przycisk myszy.
  • Otwieraj Skrzynki CS GO za darmo!

W jakim celu używa się Jumpthrow bind?

Większość dalekich granatów dymnych wymaga od nas wyrzucenia ich podczas skoku. Możemy robić to manualnie, jednak nie zawsze wyjdzie to idealnie. Ręczne łączenie skoku z rzutem granatu za każdym razem będzie miało inne efekty. Problemem jest to, że różnica nawet kilku milisekund między skokiem a rzutem może spowodować, że granat poleci w zupełnie inne miejsce, niż planowaliśmy.

Jumpthrow bind ułatwia nam zadanie. Dzięki niemu rzuty granatem wykonywane z wyskoku będą wykonywane zawsze w ten sam sposób, jeśli chodzi o synchornizację wyskoku z rzutem. W ten sposób mamy pewność, że granat, który wypuścimy z ręki trafi dokładnie tam, gdzie zamierzamy (za każdym razem).

Jumpthrow bind. Skuteczne rzucanie granatów podczas skoku.
Jumpthrow bind. Skuteczne rzucanie granatów podczas skoku.

Jumpthrow bind

Poniższy bind warto przećwiczyć na mapie treningowej zanim dołączymy do meczów turniejowych. W internecie można znaleźć wiele specjalnych map typowo pod naukę rzucania granatów smoke. Świetnie sprawdzi się on na przykład na mapie Mirage, na której jest wiele przydatnych smoke’ów. W miejsce „alt” możemy przypisać dowolny klawisz lub na przykład funkcyjny przycisk myszy (mouse 4 lub 5).

alias "+jumpthrow" "+jump; -attack; -attack2"
alias "-jumpthrow" "-jump"
bind "alt" "+jumpthrow"
Gdzie wkleić jump throw bind?

Bind w grze można zainstalować na dwa sposoby. Pierwszy z nich to wpisanie do konsoli poniższej komendy oraz kliknięcie enter. Czasami jednak zdarza się, że po wyłączeniu gry bind zresetuje się i nie będzie działał. Będzie trzeba wpisać go ponownie za każdym razem, gdy odpalimy grę.

Druga opcja wydaje się zdecydowanie lepsza. Polega ona na wklejeniu bindu do configu gry. Aby to zrobić, powinniśmy odnaleźć folder cfg, który w większości komputerów znajduje się pod tą ściezką:

Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Counter-Strike Global Offensive\csgo\cfg

Skopiujmy teraz dowolny plik z rozszerzeniem .cfg na pulpit, a następnie zmieńmy jego nazwę na autoexec.cfg. Zawartość tego pliku należy usunąć. Wklejamy teraz bind na jumpthrow do pliku, zapisujemy go oraz przenosimy do folderu cfg. Jeśli Counter Strike był włączony, to należy go teraz wyłączyć oraz włączyć ponownie, aby wszystkie zmiany mogły się poprawnie załadować.

Poniższy bind powinniśmy wkleić do pliku config naszej gry:

alias "+jumpthrow" "+jump;-attack"; 
alias "-jumpthrow" "-jump"; 
bind alt "+jumpthrow"

W ten prosty sposób bindy, które dodamy do pliku, będą już zawsze przypisane do gry i nie będzie trzeba ich wpisywać za każdym razem przy uruchomieniu gry. Warto sprawdzić również inne przydatne bindy CS:GO, aby ułatwić sobię rozgrywkę. Je również będzie trzeba wpisać do configu.

Podobne artykuły

Podobne artykuły