Rangi CS GO. Wszystko, co powinieneś o nich wiedzieć.

Autor: Filip Kroniewski
7 min. czytania

Rangi CS GO to świetny sposób na sprawdzenie naszych umiejętności w grze Counter Strike Global Offensive. W tym artykule szczegółowo przedstawimy system rang w cs:go oraz podpowiemy, w jaki sposób szybciej awansować.

 • System rankingowy pomaga w doborze zawodników w meczach Counter Strike Global Offensive. Dzięki niemu drużyny są zbalansowane w sposób zależny od umiejętności graczy.
 • Najniższa ranga to Srebro 1, natomiast najlepsi gracze mogą pochwalić się rangą global elite, w której znajduje się niecały 1 procent wszystkich graczy cs go.
 • Darmowe skiny do CS:GO? Otwórz bezpłatne skrzynki już teraz!

Czym jest ranga cs go?

Rangi w Counter Strike to system oceniający umiejętności gracza. Celem systemu rang jest odpowiednie dobranie graczy w meczach rankingowych, tak aby były one zbalansowane i miały podobne szanse na wygraną. Każdy z zawodników jest indywidualnie oceniany przez specjalny system. Pod uwagę branych jest wiele elementów.

Na początku przygody z cs:go nie mamy żadnej rangi. Aby zdobyć pierwszą rangę, musimy wygrać 10 meczów. Po 10 wygranych meczach, do naszego konta zostanie przypisana odpowiednia ranga. System rang dobierze ją, uwzględniając czynniki takie jak zdobyte punkty, ilość MVP oraz KDA, czyli stosunek asyst i zabójstw do śmierci.

Warto też wiedzieć, że gracze, którzy nie brali udziału w rozgrywkach turniejowych przez więcej niż 30 dni, utracą swoją rangę. Można ją odzyskać poprzez wygranie jednego meczu rankingowego. Niestety nie zawsze odzyskamy tę samą utraconą rangę. System dobierze nową rangę w zależności od naszych poczynań w grze rankingowej.

Rangi cs go występują w trzech trybach gry:

 • Turniejowy (drużyny 5 vs 5)
 • Skrzydłowy (drużyny 2 vs 2)
 • Danger zone (strefa zagrożenia)

W każdym trybie możemy mieć inne rangi, ponieważ zdobywa się je oddzielnie, grając w wybrany tryb. W trybie turniejowym oraz skrzydłowym dostępnych jest 18 rang. Najwyższą z nich jest Global Elite. Natomiast w Danger Zone (strefa zagrożenia) jest tylko 15 rang. Najwyższa ranga w tym trybie to Wyjący Alfa (The Howling Alfa).

Zazwyczaj rangą nowych graczy staje się Silver lub Gold. Nie jest to jednak sytuacja, która dzieje się zawsze. Jeśli algorytm Valve uzna umiejętności zawodnika za lepsze od innych graczy, nagrodzi go wyższą rangą. Nie powinniśmy jednak nastawiać się na rangę pokroju global elite. Jest ona raczej zarezerwowana dla naprawdę dobrych graczy i aby ją zdobyć, trzeba poświęcić wiele godzin na zdobywanie wiedzy o grze. 

Gracze z wysokich rang, takich jak global elite, mają świetnie opanowane pozycjonowanie w grze czy rzucanie granatów. Aby opanować drugie z wymienionych do perfekcji, warto korzystać z poradników na platformie Youtube oraz ze specjalnych map treningowych przygotowanych specjalnie do rzucania granatów.

Sprawdź także – CS GO Aimbot. Komenda na legalnego aimbota CS:GO

Jakie są rangi w grze Counter Strike Global Offensive?

Poniżej przedstawiliśmy spis rang w Counter Strike Global Offensive. Dzielą się one na rangi: Silver, Gold, Master Guardian, Legendary Eagle, Supreme oraz Global Elite. Wraz z nimi pojawił się procentowy rozkład rang, który wskazuje ile % graczy cs:go jest w danej randze.

Ranga CS GO% graczy
Srebro I (Silver I)3.9 procent graczy
Srebro II (Silver II)4.23 procent graczy
Srebro III (Silver III)4.37 procent graczy
Srebro IV (Silver IV)5.21 procent graczy
Elitarne srebro (Silver Elite)6.44 procent graczy
Mistrzowskie elitarne srebro (Silver Elite Master)7.78 procent graczy
Złoty laur I (Gold Nova I)8.76% graczy
Złoty laur II (Gold Nova II)8.79% graczy
Złoty laur III (Gold Nova III)9.05% graczy
Mistrzowski złoty laur (Gold Nova Master)8.08% graczy
Mistrzowski obrońca I (Master Guardian I)7.55% graczy
Mistrzowski obrońca II (Master Guardian II)6.61% graczy
Elitarny mistrzowski obrońca (Master Guardian Elite)5.24% graczy
Wybitny mistrzowski obrońca (Distinguished Master Guardian)4.15% graczy
Legendarny orzeł (Legendary Eagle)3.25% graczy
Mistrzowski legendarny orzeł (Legendary Eagle Master)3.2% graczy
Mistrzowska pierwsza klasa (Supreme Master First Class)2.64% graczy
Elita światowa (Global Elite)0.75% graczy

Rangi w CS:GO Strefa Zagrożenia

Poniższe rangi dostępne tylko i wyłącznie w trybie Danger Zone (Strefa Zagrożenia). Jest to tryb battle royale. Zawodnicy rozpoczynają grę na mapie bez ekwipunku oraz pieniędzy, które muszą zebrać podczas gry. Strefa zagrożenia cały czas się powiększa, a gracze, którzy w niej pozostaną, zaczną otrzymywać stopniowo coraz większe obrażenia. 

Na samym końcu rozgrywki strefa staje się bardzo mała, przez co gracze są na siebie bardzo narażeni. Wygrywa osoba lub drużyna, która ostania zostanie żywa na mapie. Procentowy podział rang nie został jeszcze oficjalnie opublikowany.

 1. Szczur Laboratoryjny I (Lab Rat I)
 2. Szczur Laboratoryjny II (Lab Rat II)
 3. Biegnący Zając I (Sprinting Hare I)
 4. Biegnący Zając II (Sprinting Hare II)
 5. Dziki Zwiadowca I (Wild Scout I)
 6. Dziki Zwiadowca II (Wild Scout II)
 7. Elitarny Dziki Zwiadowca (Wild Scout Elite)
 8. Lisi Łowca I (Hunter Fox I)
 9. Lisi Łowca II (Hunter Fox II)
 10. Lisi Łowca III (Hunter Fox III)
 11. Elitarny Lisi Łowca (Hunter Fox Elite)
 12. Leśny Wilk (Timber Wolf)
 13. Żarzący Wilk (Ember Wolf)
 14. Płonący Wilk (Wildfire Wolf)
 15. Wyjący Alfa (The Howling Alfa)

Jak zdobyć wyższą rangę w CS GO?

Zdobycie wyższej rangi wiąże się wkładem, jaki damy naszej drużynie w meczu. Specjalny system rang Valve analizuje poziom graczy i dostosowuje do nich odpowiednią rangę. Jeden z najważniejszych czynników, na który patrzy algorytm, oglądając gry rankingowe i ich statystyki jest seria wygranych. Im częściej wygrywasz, tym masz większą szansę na granie na wyższych rangach. Oprócz tego warto znać inne czynniki, które wpływają na ocene naszych umiejętności.

Czynniki, które są sprawdzane podczas przydzielania rangi w CS:GO:

KDA

KDA to inaczej stosunek zabójstw i asyst do śmierci. Aby go obliczyć, musimy dodać asysty do zabójstw, a następnie wynik podzielić przez ilość śmierci. Jest to jeden z najważniejszych czynników podczas zdobywania rangi w cs:go.

Czas, przez jaki żyjemy w grze

Ważne jest, abyśmy żyli w grze jak najdłużej. Jeśli gracz będzie umierał chwilę po rozpoczęciu rundy, będzie to jasnym sygnałem, że coś jest nie tak.

Obrażenia zadane wrogom

System analizuje również zadane obrażenia. Im więcej zadaliśmy ich podczas meczu turniejowego, tym większą mamy szansę na awansowanie na wyższą rangę.

Ilość zdobytych gwiazdek MVP

MVP to skrót od Most Valuable Player, czyli najbardziej wartościowy gracz. Aby zdobyć gwiazdkę MVP należy:

 1. Rozbroić bombę
 2. Doprowadzić do wybuchu bomby
 3. Dokonać najwięcej zabójstw w rundzie

Podsumowując powyższe wnioski, należy grać w miarę rozważnie i jak najbardziej przyczyniać się do poprawy sytuacji naszej drużyny. Często podkładanie bomby daje nam wartościowe punkty oraz w przypadku jej wybuchu otrzymamy MVP, które jest postrzegane przez algorytm jako bardzo ważny czynnik rankingowy.

Podobne artykuły

Dyskusja na temat artykułu

* korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę stronę internetową.

©2023 Gametip.pl Wszelkie prawa zastrzeżone

Gametip.pl to portal internetowy poświęcony grom, technologii oraz recenzjom i porównaniom sprzętu komputerowego. Naszym celem jest dostarczanie czytelnikom najświeższych informacji, porad i opinii z obszaru gamingu i nowych technologii.

Hosting: SeoHost